دید و باز دید - شبنامه های دل
X
تبلیغات
زولا

دید و باز دید  چاپ

تاریخ : یکشنبه 17 اسفند 1393 در ساعت 15:07

دوست عزیز و صدیقم که من با هیچ کلامی که بهترین باشد نمی توانم برای او ارزش گزاری کنم در مطلبی بصورت پیام در پیرامون عید و دید و بازدید و .... ارسال فرموده اند که قطعا برایم مفید و موثر بودو لذا بهتر دیدم عزیزانی هم که به وبلاگ حقیر سر می زنند از آن مطلع باشند و استفاده کنند.  به رسم امانت عینا مطالب درج گردیده است .

 

آداب و رسوم خوب که متاسفانه سال به سال کم رنگ تر می شود
زندگی ماشینی و آپارتمان نشینی رفت و آمد و دید وبازدید و دور هم جمع شدن ها را از مردم گرفته است . ناگفته نماند عده ای هــــم ( بیشتر ثروتمندان ) از این مسئله استقبال می کنندو رغبت دیدار و صله ارحام را از سایر علاقمــــندان می گیرند . در عروسی ها طبق معمول عده ای را دعوت نمی کنند ، در کارت دعوت گــروهی هم فقط ار آقا و خانم دعوت می نمایند و می دانند آن ها به خاطر بچه هایـشان نخواهند آمد ( غیر مستقیم عذرشان را می خواهند ) . دسته دیگری هم هستند که به دلایلـــی قهر کرده و نمی آیند . البته گروهی هم هستند که چون لباس شان در عــروسی های قبلی دیده شده و فرصت یا قدرت تهیه لباس جدید را ندارند از رفتن منــصرف مــی شوند. ( این نرفتن بیشتر شامل خانم ها می شود ). اما بایــــــد خــدا شــکر گفت که هـــــــنوز در سوگواری ها یک دست هستیم ، اما با روند فعــلی میترسم صــــاحبان عزا( پولدارها) دیگر آمادگی حضور اقوام را نداشته باشند . که امــــــیدوارم هرگــز به اینجا نرسیم . انشاالله
عید نوروز ، یک عید باستانی ، سنت دیرینه ، سرآغاز نو شدن سال و گنجانیده شده در تقویم سازمان ملل می باشد . یکی از جذاب ترین کار های عید نوروز ، دید وباز دید می باشد . سابق ( تا چند سال پیش ) در اولین ساعات عید نوروز همه در خـــانه بزرگتر فامیل جمع شده و فضایی با نشاط و شورانگیز به وجود می آوردند و سپس به سایر خانواده ها سر می زدند. اما چند سالی هست که اکثر اقوام قبل از عید اعلام می کنند که ما عید مسافرتیم و انشاالله بعد سیزده بر مــــــی گردیم تا سر کار مان برویم.
بعد سیزده هم که عید تمام شده است ( با زبان بی زبانی یعنی تشریف نیاورید) . خوب
است بدانید یک عده این کار را همه ساله انجام می دهند . این کار بد است یا خوب ،
من نمیدانم ولی بد اینجاست که بعد سیزده هم که می خــواهی بروی دیدار و مراتب احترام را به جا بیاوری ، می گویند ، عید که دیگر تمام شده است ، من شخصا تحمل این بخش برایم سنگین است و امیدوارم بزرگان تدبیری درست بیندیشند . البته در این موارد بیشتر اتهام ها به سمت خانم هاست.

 
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.